Jak sprawdzić czyj to numer?

Gdy nasz telefon komórkowy dzwoni, po prostu go odbieramy. Jednak często nie wiemy, czy powinniśmy to na pewno zrobić, ponieważ obcy jest nam numer, który pokazuje się na ekranie. Zwykle chcemy poznać właściciela nieznanego numeru, dlatego odbieramy komórkę, a wówczas rozmowa często zostaje przerwana. Możemy mimo tego w inaczej poznać swojego rozmówcę. A jak to zrobimy?

Od razu zrezygnujmy z przeglądania ksiąg z numerami, bo one już od lat nie wypełniają najważniejszych zadań. Lepiej zrobimy, jeśli podłączymy się do sieci i z nią odkryjemy, do kogo należy ten numer. W wirtualnej rzeczywistości znajdziemy już specjalne strony wirtualne, które interesują się wyłącznie numerami – odkrywają je, oznaczają i piszą, do kogo one należą. Wejdźmy koniecznie na taką stronę, a następnie wklepmy do jej komórki numer telefonu, który nieustannie do nas telefonuje. Prawdopodobnie błyskawicznie dostaniemy odpowiedź zawierającą informacje na temat konkretnego numeru. Warto wspomnieć, że tego typu portale są aktualizowane nie tylko przez swoich właścicieli, bo także przez normalnych internautów. Oni oceniają numery telefonów, piszą, do kogo one należą i ustalają, czy są one bezpieczne. My również możemy publikować komentarze o różnorodnych właścicielach numerów, by w jakimś stopniu pomóc innym ludziom. Na pewno powinniśmy tak działać właśnie w sieci.

Jeżeli więc dalej nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, postarajmy się po prostu znaleźć go przez internet. Wiele portali internetowych zaprezentuje nam dokładnie, kto może być właścicielem takiego numeru, dlatego powinniśmy tylko wziąć informacje z takich witryn. Róbmy tak za każdym razem, jeśli zaczniemy się wahać, czy powinniśmy bez obaw odebrać swój telefon. Lepiej bowiem zawsze być ostrożnym.

Sposoby na poznanie kto telefonował

Komórki pojawiły się na świecie już wiele lat wstecz, a i tak wciąż są najpopularniejszymi urządzeniami. Wszyscy dzwonią z nich praktycznie bez przerwy, aby skontaktować się ze znajomymi, przesłać do nich wiadomość albo usłyszeć czyiś głos. Jednakże nawet popularne telefony są czasami pewnym niebezpieczeństwem, ponieważ z nich dzwonią również bandyci i wyłudzacze. Oni dzwonią z nieznanych nikomu numerów, jakie jednak da się dość szybko rozpoznać jak sprawdzić czyj to numer.

Oczywiście najprościej byłoby zadzwonić pod wybrany numer, jednakże zwykle taki czyn nie jest za bardzo efektywny. Jeżeli on nie działa, bo dana osoba nie odbiera, należy w inny sposób sprawdzić, do kogo należy ten numer. Czasem trzeba tylko wklepać numer telefonu do wyszukiwarki internetowej i zajrzeć potem na różne portale, by odkryć rozmówcę. Są już nawet specjalne witryny wirtualne, które mieszczą w sobie niemalże wszystkie podejrzane numery telefonów, piszą o nich i stawiają im oceny. Internauta powinien z nich skorzystać, a nawet samodzielnie stworzyć recenzję o niebezpiecznym numerze. A jeśli nawet specjalna strona nie pomoże danej osobie, a ją wciąż będą nękać głuche telefony, zawsze może ona zgłosić się na komendę. W pewnych momentach z pewnością powinno się tak zrobić, aby dowiedzieć się, co to za numer dzwonił i odkryć tożsamość obcego dzwoniącego. Nękające telefony nie są przecież czymś przyjemnym, dlatego warto z nimi walczyć.

W dzisiejszych latach praktycznie każdą sprawę da się już spokojnie załatwić. Nawet pozornie obce numery da się szybko rozpoznać, by ocenić, czy są one na pewno niegroźne. W tym celu wystarczy wejść na odpowiednią stronę wirtualną, zadzwonić pod nieznany numer albo skontaktować się z komendą.