Nieznany numer dzwoni

Kto dziś dzwonił

Nawet jeżeli nasza książka telefoniczna jest zapisana po brzegi, z pewnością nie mamy numerów do wszystkich osobników, jacy przebywają w naszej okolicy. Nierzadko zastanawiamy się więc, kto dzwoni, jeśli na tapecie głównej komórki widnieje obca kombinacja cyfr.

Zwykle w takich chwilach po prostu nie odbieramy, bo nie lubimy kontaktować się z obcymi osobami. Niemniej jednak jeśli nieznany nam numer spróbuje skontaktować się ponownie, zapragniemy sprawdzić, jaka osoba jest jego posiadaczem. Jak więc to sprawdzimy?

Nie powinniśmy na początku biec na policję, bo przecież nie zawsze obce telefony tworzone są przez oszustów. Czasem nieznany numer telefonu może przynależeć do człowieka z naszej wielkiej rodziny, który po prostu kupił nowy aparat telefoniczny albo zmienił swojego operatora.

A jeżeli mamy dojście do sieci, sami sprawdzimy na spokojnie, kto dzwonił. Musimy w tym celu wpisać nieznany numer telefonu do popularnej wyszukiwarki albo od razu skorzystać ze strony, jaka interesuje się badaniem i sprawdzaniem różnych numerów. To ona tylko pokaże nam samym, co to za numer i do jakiej osoby on może należeć. Wtedy sami ustalimy, czy chcemy odebrać dziwny telefon.

Zwykle jednak możemy odbierać nawet takie niepokojące połączenia. Jeśli bowiem nie mamy pojęcia, czyj to numer, możemy przez przypadek zablokować telefon kolegi, który potrzebuje naszej porady.

czyj to numer za darmo

Od razu zrezygnujmy z przepatrywania książek z numerami, gdyż te pisma już od lat nie spełniają swoich zadań. Dobrze postąpimy, gdy skorzystamy z sieci i z jej pomocą odkryjemy, do kogo należy ten numer. W internetowej rzeczywistości znajdziemy już specjalne portale wirtualne, jakie zajmują się jedynie numerami – odkrywają je, określają i piszą, do jakiej osoby one mogą należeć. Wejdźmy więc na taką stronę , a następnie wklepmy do jej rubryki numer, który ciągle do nas wydzwania. Prawdopodobnie błyskawicznie dostaniemy odpowiedź mieszczącą dane odnośnie konkretnego numeru. Warto zauważyć, że takie portale są aktualizowane nie tylko przez ich właścicieli, bo również przez normalnych internautów. Oni oceniają numery, piszą, do jakiej osoby one mogą należeć i ustalają, czy będą one niegroźne. My sami także możemy publikować komentarze o nietypowych właścicielach numerów, by w jakimś sensie pomóc innym ludziom. Na pewno powinniśmy tak działać właśnie w Internecie.

Jeśli więc wciąż nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, postarajmy się zwyczajnie znaleźć go dzięki sieci. Wiele witryn internetowych pokaże nam dokładnie, kto jest posiadaczem takiego numeru, więc powinniśmy tylko wziąć informacje z takich witryn. Czyńmy tak za każdym razem, gdy będziemy się zastanawiać, czy możemy spokojnie odebrać swój telefon. Dobrze w końcu zawsze dmuchać na zimne.

czyj to numer kto dzwonił

Komórki pojawiły się na rynku już wiele miesięcy temu, a i tak wciąż są bardzo popularnymi sprzętami. Wszyscy telefonują z nich praktycznie bez przerwy, by porozumieć się ze znajomymi, wysłać do nich wiadomość albo usłyszeć czyiś ton głosu. Niestety, nawet te niezwykłe komórki są nierzadko jakimś zagrożeniem, bo z nich dzwonią także oszuści i wyłudzacze. Oni telefonują z nieznanych nikomu numerów, które mimo wszystko można w miarę prędko odkryć.

Bez wątpienia najłatwiej byłoby zadzwonić pod wybrany numer, jednak często tego typu krok nie jest za bardzo efektywny. Jeśli on się nie sprawdza, bo dana osoba nie odbiera, należy w inny sposób sprawdzić, do kogo należy ten numer. Czasami trzeba tylko wpisać numer do wyszukiwarki wirtualnej i wejść potem na różnorodne portale, by poznać dzwoniącego. Są nawet specjalistyczne strony wirtualne, jakie skupiają w sobie praktycznie wszystkie podejrzane numery, opisują je i stawiają im noty. Internauta może z tych stron skorzystać, a także własnoręcznie napisać recenzję o wybranym numerze. A jeżeli nawet taka witryna nie pomoże danej osobie, a tę osobę wciąż będą martwić głuche telefony, w każdej chwili może ona udać się na policję. W pewnych momentach z pewnością powinno się tak zrobić, by dowiedzieć się, co to za numer dzwonił i odkryć dane osobowe nieznanego rozmówcy. Nękające telefony nie są przecież czymś przyjemnym, więc trzeba z nimi zawalczyć.

W obecnych latach praktycznie każdą sprawę można już spokojnie rozwiązać. Choćby pozornie nieznane numery da się błyskawicznie rozpoznać, by ocenić, czy będą one na sto procent niegroźne. W takim celu należy wejść na specjalną stronę (np. reverse phone lookup free), zadzwonić pod nieznany numer albo skontaktować się z komendą.